You are currently viewing Aile Yapısı Koruma Çalışmaları
aile-yapisi

Aile Yapısı Koruma Çalışmaları

Aile Yapısı ‘ nı korumak için Pursaklar Belediyesinden Aile Danışmanlık Hizmeti

Pursaklar Belediyesi ile Cihan Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen Evlilik Akademisi’nde hanımlara önemli eğitimler veriliyor.
Pursaklar Belediyesi Hüma Sultan Hanım Evi’ nde gerçekleşen Evlilik Akademisi’ nde eğitimciler, psikologlar ve aile danışmanları kadınlara evlilik ve aile yapısı konusunda önemli bilgiler veriyor. Belediye ve Cihan Eğitim Kültür Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen Evlilik Akademisi 4 hafta sürecek. Bu süre içerisinde kursa katılanlara aile sistemi, ailede sevginin ifade şekilleri, ailede sınırlar kavramı, ailede etkili iletişim, ailede amaçlı bütünlük, Asr-ı Saadet’ten günümüze Müslüman aile, İslam’da aile hukuku, aile içi problemler ve çözüm yolları, eş seçimleri, aile ilmihali gibi konular anlatılacak. Pursaklar’da ilk defa açılan bu kursa yoğun ilgi gösteren hanımlar, eğitimlerini tamamladıktan sonra katılım belgesi de alacak. Verilen eğitimlerde düzenli evlilik ve mutlu aile yapısı hedefleniyor.

Aile danışmanlığı, aileyi oluşturan bireylerin bir araya gelmesi ve paylaştıkları sorunları birlikte çözmeye çalışmaları üzerine kurulur ve bu doğrultuda Aile Yasası çerçevesinde gerçekleştirilen psikolojik sosyal danışmanlık hizmetine denir. Kurumumuzda Aile Danışmanlığı Eğitimi verilmektedir. Eğitim sonrası yapılan sınavlarda başarılı olan kursiyerlerimiz MEB onaylı sertifika almaya hak kazanacaklardır.