You are currently viewing Evlilik Eğitimi Veriliyor
Evlilik Eğitimi Veriliyor

Evlilik Eğitimi Veriliyor

İSMEK’te Evlilik Eğitimi Veriliyor

İnsanın hayatta verdiği en önemli kararlardan biri kuşkusuz, evlilik kararıdır. “Doğru insan kim?”, “Karşımdaki insan evlenmem gereken doğru kişi mi?”, “Ben evliliğe hazır mıyım?”, “Aileler evliliğimizin ne kadarına dahil olmalı?”, “Nasıl doğru aile olunur?” gibi evlilikle ilgili pek çok önemli soru İSMEK’te verilen “ Evlilik Eğitimi ” branşında cevap buluyor.

Eğitimde sağlıklı bir evliliğin nasıl yapılacağından, aile olmaya karar vermenin önemine, aile ekonomisinin nasıl idare edileceğinden kişisel bakıma kadar pek çok önemli konuda bilgi veriliyor. Evlilik Öncesi Eğitim branşı eğitimleri, İSMEK’in tüm eğitimleri gibi ücretsiz.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları İSMEK’in Aile ve Tüketici Bilimleri alanında verdiği önemli eğitimlerden biri de “ Evlilik Eğitimi ” branşı. Baştan sağlam temellere oturan bir evlilik yapmak ya da evlilikte var olan sorunları çözümlemek adına önemli bilgilerin verildiği, evlilik hazırlığında olan ya da evli olan, evlilikle ilgili bilgi sahibi olmak isteyen herkese açık olan eğitim, İSMEK’teki tüm diğer eğitimler gibi ücretsiz.

Doğru Evlilik için doğru analizler yapın

“Doğru insan kim?”, “Karşımdaki insan evlenmem gereken doğru kişi mi?”, “Ben evliliğe hazır mıyım?” gibi sorular eğitimin ilk bölümünde cevap buluyor. Eğitimde yer alan “Eş seçiminde dikkat edilmesi gereken şeyler neler?”, “Bayan ve erkeklerde karakter analizi nasıl yapılır?”, “Evlilik ve aileler”, “Evlilik, aile olmak ne demek” gibi konu başlıkları, doğru evlilik yapabilmek adına doğru kararlar vermeye yardımcı bilgiler içeriyor.

Kişisel bakımdan aileler arası iletişime kadar evlilik ipuçları

Boşanmaların oldukça arttığı günümüzde, evlilikleri sürdürmek için gerekli olabilecek bilgiler de İSMEK Evlilik Eğitimi branşında veriliyor. Eğitimde aile olduktan sonra evliliği sağlam adımlarla nasıl sürdürebileceğimiz ile ilgili önemli bilgiler “Aile bütçesi nasıl yapılır?” , “Alışveriş yapmanın incelikleri”, “Aile planlaması”, “Kişisel bakım”, “Aile içinde kararlar nasıl verilir?”, “Aileler evliliklerin ne kadarına dâhil olmalı?” gibi konu başlıkları altında veriliyor.

2012-2013 eğitim döneminden bu yana İSMEK’te verilen “ Evlilik Eğitimi ” branşı özellikle evlilik hazırlığında olanların dikkatini çekiyor. Toplam 40 saat süren eğitime katılmak için ilköğretim mezunu olmak ya da okuma- yazma bilmek yeterli. Eğitim almak isteyenlerin kurs merkezlerine yanlarında nüfus cüzdanı fotokopileriyle gitmeleri gerekiyor.