You are currently viewing Aile Danışmanlığı Eğitimi Almak İster Misiniz ?
aile-danismanligi-egitimi-almak

Aile Danışmanlığı Eğitimi Almak İster Misiniz ?

Kursumuzda Aile Danışmanlığı Eğitimi verilmektedir ve sınavlarda başarılı olan kursiyerler MEB Onaylı Sertifikalarını almaya hak kazanıyorlar. Ailelerin hem aile içi hem de sosyal çevre ile olan ilişkilerinde yaşadıkları sorunları tespit eden çözümü için yöntem geliştiren, bozulmuş aile sistemini onarmaya yönelik önlemler alan ve uygulamaya koyan, aile, birey veya çiftlere özel müdahale teknik ve stratejileri içeren hizmet sunan Aile Danışmanı yetiştirmeye yöneliktir.

 Aile danışmanlığı eğitimi yaklaşık 3.5 (üç buçuk) ay sürecek 300 saat teorik 132 saat uygulamalı ve 32 saat süpervizyon olmak üzere toplam 464 saatlik bir eğitimdir. Bu eğitimi evinizden, işyerinizden yada dilediğiniz yerden internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde alacaksınız.

Eğitime 04.09.2012 tarihli 28401 sayılı Aile Danışma Merkezleri Yönetmeliğine göre aşağıda mesleği belirtilen bölümlerden mezun olanlar katılabilecektir.

Çocuk Gelişim Uzmanları
Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler
Psikolojik Danışmanlar
Sosyal Hizmet Uzmanları
Psikoloji ve PDR mezunları
Sosyologlar
Hemşireler
Kursa katılmak için mezun olduğunuza dair diploma şarttır.

Not: 100 ya da 120 saatlik Aile Danışmanlığı Sertifikasına sahip olanlar 464 saate tamamlama eğitimine katılabileceklerdir. Önceden aldıkları sertifikanın fotokopisini vermek suretiyle, daha önce almış oldukları derslerden muaf olacaklardır.

Aile danışmanlığı, aileyi oluşturan bireylerin bir araya gelmesi ve paylaştıkları sorunları birlikte çözmeye çalışmaları üzerine kurulur ve bu doğrultuda Aile Yasası çerçevesinde gerçekleştirilen psikolojik sosyal danışmanlık hizmetine denir. Kurumumuzda Aile Danışmanlığı Eğitimi verilmektedir. Eğitim sonrası yapılan sınavlarda başarılı olan kursiyerlerimiz MEB onaylı sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Aile Danışmanlığı eğitim konuları şunlardır; Aile Danışmanlığına Giriş ve Temel Kavramlar, Ailede Yetişkin Psikopatolojisi ve Aileye Yaklaşım, Ailede Çocuk-Ergen Psikopatolojisi ve Aileye Yaklaşım, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu ve Aileye Yaklaşım, Alkol Madde Kullanım Bozuklukları ve Aileye Yaklaşım, Aile Danışmanlığı Kuramları, Aile Danışmanlığı Süreci, Çiftlerde ve Ailelerde Cinsel Sorunlar ve Evliliğe etkileri, Çiftler Arasında Yaşanan Temel Sorunlar, Aile Danışmanlığında Özel Konular, Aile Sağlığı, Hukuki Boyutuyla Aile Sorunları ve Müdahaleleri, Aile Danışmanlığı Uygulama Örnekleri.
Detaylı bilgilendirme ve Ön Kayıt için TIKLAYINIZ