You are currently viewing Uzaktan Eğitim ile Aile Danışmanlığı Sertifika Programı
Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Kursu

Uzaktan Eğitim ile Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

Uzaktan Eğitim ile Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

Teknoloji her geçen gün baş döndürücü şekilde hayatımız da yerini almaya devam ediyor. Her alan da olduğu gibi eğitim – öğretim alanında da teknoloji hızla ilerliyor; Uzaktan eğitim, online eğitim, e – eğitim, web tabanlı eğitim adına ne derseniz deyin ama internet tabanlı eğitim dünya da olduğu gibi ülkemiz de de hızla yaygınlaşıyor. Ülkemizde de bu eğitim anlayışını kendine ilke edinmiş Vektörel Grup Güvenilir İnternet anlayışıyla Topluma yaralı Olmaya çalışmaktadır.

Aile danışmanlığı sertifika programı da artık uzaktan eğitim yoluyla verilmektedir. MEB onaylı sertifikayı  Aile Danışmanlığı eğitimi veren Vektörel Grubun sitesinden alabilirsiniz

Bulunduğu şehirde örgün eğitim fırsatı olmayan veya yoğunluktan eğitime zaman ayıramayan kişiler için idaal bir sistem olup özellikle Ankara, İzmir, İstanbul, Adana, Bursa, Kocaeli, Kayseri ve Konya gibi Türkiye’nin büyük ilerinde çalışan, Doktor-Hekimler, Lisans mezunu Hemşireler, PDR Mezunları, Psikologlar, Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmet Uzmanları ve Sosyolog lar için kaçırılmayacak fırsat. Kaçırdığınız dersleri istediğiniz zaman tekrar izleyebilecek canlı derslerde eğitmene soru sorabilecek, sınav için kurumun Ankara’daki eğitim merkezine gelerek sertifikasını alabilecektir.

Uzaktan Eğitim ile alınan Aile Danışmanlığı sertifikasının, örgün öğretim ile alınan aile danışmanlığı sertifikasından hiçbir farkı yoktur. Uzaktan Eğitim sistemi, eğitiminiz boyunca Evinizin rahatlığından ayrılmadan trafik sıkıntısı çekmeden bilgisayarınızın, dizüstü bilgisayarınızın yada tabletlerinizin başında eğitiminizi tamamlama fırsatı sunmaktadır.

Alınacak Aile Danışmanlığı sertifikası ile;

Kendi Aile Danışmanı Merkezlerini açabilir, Aile Danışmanlığı Merkezlerinde aile danışmanı olarak ve Resmi kurum ve kuruluşlarda oluşturulacak Aile Danışmanlığı birimlerinde aile
danışmanı olarak görev alabilirler.

Aile Danışmanı Eğitiminin Amacı; Ailelerin hem aile içi hem de sosyal çevre ile olan ilişkilerinde yaşadıkları sorunları tespit eden çözümü için yöntem geliştiren, bozulmuş aile sistemini onarmaya yönelik önlemler alan ve uygulamaya koyan, aile, birey veya çiftlere özel müdahale teknik ve stratejileri içeren hizmetler sunan AİLE DANIŞMANI meslek erbabını yetiştirmeye yöneliktir. Yetişen AİLE DANIŞMANI meslek erbapları Türk Toplumunda bozulan aile yapısını yeniden dünyanın gıpta ile baktığı bir çizgiye taşıyacaktır.