You are currently viewing Aile Danışmanlığı Sertifikası Eğitimi

Aile Danışmanlığı Sertifikası Eğitimi

MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası  Eğitimi

MEB onaylı  Aile Danışmanlığı sertifikası ile ilgili  sosyologlar derneğinin açıklaması ;
Meslek gruplarımızdan gelen bazı sorular üzerine Aile Danışmanı olarak çalışma konusunda Bakanlık’ ta ki yetkililerden şu bilgileri aldığımızı ifade etmek istiyoruz: Aile Danışmanlığı sertifikası, Sosyolog, Psikolog, PDR, Sosyal Hizmet mensuplarına, Çocuk gelişim uzmanları, hemşireler ve doktorlar mezun olduklarında bir aile danışmanlığı merkezi açma veya açılmış bir danışmanlık merkezinde aile danışmanı olarak çalışabilme yetkisi verilmiştir.
Tabii, bu eğitimin arkasından bir sınav yapılacak ve bu sınavı kazanmak Aile Danışmanı unvanını almak için gerekli. Şu anda özel olarak çalışan bir psikolog gibi, aile danışmanı unvanıyla çalışabilme olanağı elde ediliyor. Bu tür çalışmaya şimdilik yukarıda belirtilen meslek grupları, Aile Danışmanlığı Sertifikası‘ nı alanların, kendi çabaları ile yürüyecek bir meslek haline gelmiştir şu an için, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da yapmış olduğu açıklamada kadroda yer verileceği de açıklanmıştır. Hem kamu kurum ve kuruluşunda çalışıp hem de Aile Danışmanlığı merkezi açabileceklerdir. Aile Danışmanlığına ihtiyaç duyan ailelerin daha fazla olacağına dair belirtiler var. Bu konuda ailelerin, uzman kişilere ihtiyacı artabilir.
Bizde Vektörel Grup olarak Aile Danışmanlığı eğitimi vermekteyiz. Eğitimlerimiz tamamen uzaktan olup öğrencilerimizin günlük yaşantısına engel olmadan uzaktan eğitimlerini tamamlamalarını sağlamaktayız. Aile Danışmanlığı önemli bir meslek dalı olacaktır. Birçok aileye, çocuğa, bireylere hizmet verilecektir bu yüzden kişinin iyi bir aile danışmanlığı eğitimi almalıdır ki bu mesleği en iyi şekilde yapsın. Vektörel Grup olarak uzman eğitim kadromuzla bu mesleği en iyi şekilde yapmanızda sizlere gerekli desteği sağlıyoruz. Canlı derslerimizde hocalarımızla bir sohbet havasında, soru cevap eşliğinde sizleri yormadan eğitim almanızı sağlıyoruz. Sosyologlar mezun olduktan sonra günümüz piyasasında çalışabilme alanları çok dar olduğu için Aile Danışmanlığı onlar için iyi bir meslek grubu olacaklardır. Çocuk gelişim uzmanları kreşlerde görev yaptıkları için birçok aile ile temas halinde bulunmaları onlar için çok büyük bir avantajdır ki hem mesleklerini hem de Aile danışmanlığı yapabilirler. Hemşireler de yoğun nöbet çizelgesinden rahat bir çalışma saatleri geçmeleri açısından Aile Danışmanlığı iyi bir seçim olacaktır. Doktorlar ise emekli olduktan sonra yaşlarının da vermiş olduğu avantajı kullanarak iyi bir Aile Danışmanlığı yapabilirler. Kısacası Aile Danışmanlığı alabilecek meslek gruplarına birçok güzel avantaj ve rahatlıklar sağlayacaktır.
Kurum olarak da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kurumuz ve alacağınız sertifika MEB onaylı Aile danışmanlığı sertifikası olacaktır. Sertifikanız MEB onaylı olduğu için devlet ve özel bütün kurumlarda kabul edilmek zorundadır. Kabul edilmeme gibi bir durumda hiçbir zaman söz konusu olmayacaktır.